Lu Siyu profil

Lu Siyu

Lu Siyu(陆思宇), born on January 31, 1987, in Tianjin, China, is a Chinese actor.

Lucrările sale includ The Advisors Alliance (2017), Everyone Loves Me (2024) și Go Go Squid 2 Dt.Appledog's Time (2021).

Informații de bază

Lu Siyu
0
Fan Lu Siyu!

Nume de scenă: Lu Siyu
Nume chinezesc: 陆思宇
Nume la naștere: Lu Xiaodong / 陆啸东, Lu Siyu / 陆思雨
Locul nașterii: Tianjin
Naționalitate: China
Zi de naștere: 1987-01-31 (Vârstă: 39)
Zodie: Vărsător
Înălțime: 185cm (6'0")
Greutate: 75kg (165 lbs)
Grupă sanguină: A
Fandom name: 小宇宙
Instagram: -
Weibo: 陆思宇

Curiozități

  1. Lu Siyu's agent is Huanqiuyidong Films.
  2. Education: he studied at Beijing Film Academy and majored in Performing Arts.
  3. He studied the cello from a young age and reached the 9th grade as a cello amateur.

Seriale

Filme

Popularitate
Spread the love

Comments

Ce te atrage cel mai mult la Lu Siyu? Spune-ne în comentarii!